TİM İhracat 2019 Raporu’nu Açıkladı

Referanslarına her geçen gün yenisini ekleyen Metsims, Türkiye’nin önde gelen uluslararası kuruluşları ile çalışmaya devam ediyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı, ilk 1000 şirketin %80’inin ismini açıklayarak yer aldığı raporda, Metsims Sustainability Consulting’in müşterisi olan 22 firma yer alıyor.

TİM’in bu yıl ilan ettiği “İhracatta Sürdürülebilirlik ve Yenilikçilik” yılı kapsamında hazırladığı raporda, ihracatçıya geniş kapsamlı ve katma değer yaratmaya yönelik bir eylem planı ve ihracatçının yol haritası niteliğindeki ‘5G Yol Haritası’nı bir araya getirdi. Bu yıl ilkini açıkladıkları İhracat 2019 Raporu ise her yıl düzenli olarak açıklanacak ve ihracatçıya o yılın yol haritasını belirleyecek. 5G yol haritasında; Güçlü Türkiye, Güçlü Ekonomi, Güçlü İhracat, Güçlü İnsan Kaynağı, Güçlü Altyapı ve İhracat Ekosistemi başlıkları yer alıyor.

Metsims, yaşam döngüsü düşüncesini sanayide ilk uygulayanlardan ve yapı, yapı malzemeleri, kimya, enerji, tekstil, gıda başta olmak üzere diğer pek çok endüstride yıllar boyunca yapılan kapsamlı çalışmaları ile tüm dünyanın gündeminde uluslararası bir konu olan sürdürülebilirlik alanında şirketlere danışmanlık vererek, müşterilerin hem fark yaratmasına hem de dünyaya katma değer sağlamasına ve bu alanda öncü olmaya devam etmektedir.