Sürdürülebilirlik Raporlamaları

Sürdürülebilirlik raporlamaları bir organizasyonun sürdürülebilir kalkınma hedeflerine doğru ekonomik, çevresel, sosyal ve yönetişimsel performansı hakkında iç ve dış paydaşlara bilgi vermek amaçlı oluşturulan bir uygulamadır.

Şirketler, karşılaşacakları risk ve fırsatları daha iyi anlamak, kurumsal itibarı ve marka bağlılığını artırmak, sürdürülebilirlik performansını yasalara, normlara, yönetmeliklere, performans standartlarına ve gönüllü girişimlere göre değerlendirmek ve kıyaslamak, performansı kurum içinde ve başka kurumlarla karşılaştırmak ve ulusal mevzuata ve borsaya kotasyon şartlarına uymak, kurum prestijini arttırmak, şirketlerin ve paydaşların sürdürülebilir kalkınma alanında beklentileri belirlemek gibi pek çok nedenden ötürü raporlama yapabilirler.

Tüm bu raporlama süreci Metsims Sustainability Consulting tarafından yürütülerek GRI Standartlarına uygun bir raporlama yapılmaktadır.

Sürdürülebilirlik raporlamaları danışmanlığı konusundaki başarı hikayelerimizi dinlemek ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi İçeriğine Benzeyen Standart Raporlardan Sıkıldınız mı?

Metsims, sürdürülebilirlik raporlarına farklı bir bakış açısı katmaya çalışır. Standardize edilmiş raporlardan her zaman kaçınır.

LCA ve Kurumsal Karbon Ayak İzi İle Güçlendirilmiş İçerikler

Raporlama danışmanlığını yaptığımız firmaların aynı zamanda kurumsal karbon ayak izlerini geniş bir kapsamda hesaplayarak, sonuçlarını raporlarda işliyoruz.

Referanslar

Metsims, Polisan, Uno, DowAksa, SenepaStempa, Perfektüp ve Otomotiv Sanayi Derneği için raporlama danışmanlığı yapmıştır.