Eko Etiket (Eco label)

AB Eko-Etiket bir ürünün veya servisin daha az çevresel etkiye sahip olduğunu, insan sağlığı için daha az zararlı kimyasal içerdiğini ve daha sürdürülebilir olduğunu gösteren ISO 14024 Tip-I çevre etiketidir. 1992 yılında kurulmuş olan AB Eko-Etiket sistemi gönüllülük esasına dayanmakla birlikte komisyon tarafından belirlenen ürünlerin çevresel açıdan göreceli olarak daha düşük etkilerinin bulunduğu kanıtlayan ve çevre dostu ürün olarak öne çıkmasına öncelik tanınması için kullanılır ve bu yönüyle firmanın sürdürülebilirlik açısından prestijini arttırır.

Artan tüketici bilinci ve farkındalık ile sürdürülebilir ve çevreci ürünlere yönelim artmıştır. AB Eko-Etiket bir ürünün sürdürülebilir olduğunu ve insan sağlığına daha az zararlı kimyasal içerdiğini gösteren en güvenilir etikettir.

Günümüzde tüketicilerin çevresel ürün bilinci artmış ve buna bağlı olarak sürdürülebilir ve çevreci ürünlere yönelim artmıştır. AB Eko-Etiket bir ürünün sürdürülebilir olduğunu ve insan sağlığına daha az zararlı kimyasal içerdiğini gösteren en güvenilir etikettir.

Aşağıdaki etiket komisyonları tarafından belirlenen ürün gruplarında yer alan ürünlerin üreticileri kriterleri sağladıkları takdirde bu etiketi alabilirler.

Diğer eko-etiket servislerimiz:

  • – Türkiye Çevre Etiketi
  • – Blue Angel-Almanya
  • – The Nordic Swan Ecolabel – Norveç

AB Eko-Etiket danışmanlığı konusundaki başarı hikayelerimizi dinlemek, referanslarımızı öğrenmek ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.