ORMA Metsims ile EPD Çalışmalarına Başladı

Metsims was the sustainability advisor for Turkey’s first transition bond issuance
8 February 2021
UNO Has Released a 2020 Sustainability Report With Metsims’ Consultancy
4 January 2022

ORMA Metsims ile EPD Çalışmalarına Başladı

Uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve kurumsal kimliğiyle kendi sektörünün önemli ve güvenilir kuruluşlarından biri olan ve 1970 yılından bu yana orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren ORMA, yonga levha ve yüzeyi melamin kaplı yonga levha ürünleri için uluslararası standartlara uygun EPD (Çevresel Ürün Beyanı) belgesi çalışmalarına başladı. İnsana, ağaca, yaşama ve çevreye saygı çerçevesinde sürdürülebilir iş süreçleri ile müşterilerine kaliteli ürünler sunmayı misyon edinen ORMA, EPD çalışmaları ile ürün bazında sürdürülebilirlik ve çevresel performans ölçümü yaparak beyanlarını şeffaf bir şekilde uluslararası platformlarda yayınlayacak.

Alanının lider danışmanlık firması Metsims tarafından hazırlanacak olan EPD beyanı çalışmaları LCA (Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi) yaklaşımıyla değerlendirilecek olup, belirli etki kategorilerine göre yonga levha ve yüzeyi melamin kaplı yonga levha ürünlerinin çevre performanslarını içerecektir. Başta Avrupa olmak üzere tüm pazarlarda geçerli ve uluslararası alanda onaylı EPD belgeleri farklı çevresel etki sonuçları, şirket bilgisi, ürün tanımı ve teknik özellikleri barındırırken; ORMA’nın kurumsal kimliğini uygun şekilde yansıtacak olup EPD Turkey ve EPD International sistemlerinde kayıt altına alınacaktır. ORMA ileri düzeyde çevre duyarlılığına sahip olduğunu ürünlerinin çevre performansını öne çıkararak gösterecektir.

AGT, Kastamonu Entegre, Yıldız Entegre ve Kronospan’dan sonra ORMA ile de EPD çalışmalara başlayan Metsims, ağaç sektörünün devlerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *