Novum Çelik Profil ve Aksesuarlar için EPD belgesini aldı!

Novum Yapı, çelik profil ve aksesuar ürünleri için EPD (Environmental Product Declaration) belgesini aldı!

Sunduğu yenilikçi mühendislik çözümlerinin yanında mimari olarak da projelerinden söz ettiren Novum, artık projelerinin çevresel etkilerini de metrik olarak hesaplayabilecek. EPD Belgesi sayesinde LEED, BREEAM, DNGB ve ÇEDBİK gibi Sürdürülebilir Bina Sertifikalandırma sürecine girmiş projelerde daha yüksek puan almalarını sağlayarak hem yurtiçi hem de yurtdışındaki projelerde tercih edilebilirliği açısından önemli bir adım atmış oldu.

Novum Yapı EPD belgesine S-P-01260 kayıt numarasıyla The International EPD System ve EPD Turkey sistemlerinden ulaşılabilir.

Novum’un kendine özgü, hafif yapı ürünleri zorlu mimari sorunlarını çözmek için geliştirilmiştir. Ürünler, yapılarda mekanik sabitleme prensibiyle sabitlenir ve genellikle ikincil bir yapıya ihtiyaç duyulmaz. Estetik, dayanıklılık ve maliyete uygun geliştirilen gizli bağlantı elemanları projelere özel olarak tasarlanır.

Novum, yenilikçi mimari yapılar ve bunların muhafazası için uluslararası uzman bir kuruluştur. Novum, yürüttüğü projelerin çoğunda mühendislik, imalat, tedarik ve inşaatın tümünü kapsayan sözleşmeler yapmaktadır. Mühendislikle birlikte, malzeme ve denetim yetkinliği de mevcuttur. Yapı + Membran + Cam konusunda uzmanlaşmış olan Novum Structures, tek kaynak sorumluluğuna olan bağlılıklarını, özel ürünlerinin belirginliğini ve proje zaman çizelgelerinin kontrolünü üç stratejik atölye çalışmasıyla sağlamaktadır. Her tesis uluslararası standartlara göre sertifikalandırılmıştır.