Mozambik’in ilk EPD’si Metsims’ten!

Avrupa, Güney ve Doğu Afrika, Asya ve ABD’deki müşterileriyle garantili tedarik sözleşmelerine sahip dünya çapında bir tedarikçi olan Midal Mozambique International Limitada, 1370 EC sınıfı alüminyum çubuklar için Çevresel Ürün Beyanı (Environmental Product Declaration-EPD) belgesini yayınlandı. EPD belgelerinin altyapısını oluşturan Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (Life Cycle Assessment, LCA) çalışmaları EN 14025 ve ISO 14040/44 standartlarına uygun olarak Metsims Sustainability Consulting danışmanlığında gerçekleştirildi. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı tasarım ve boyutlarla üretilen alüminyum çubuklar, çevresel performans ölçümlerini uluslararası geçerli bir formatta ortaya koyan EPD belgeleri sayesinde artık yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen projelerde bir adım önde yer alıyor.

LCA ve EPD danışmanlığında Türkiye’nin lider, Avrupa’nın sayılı sürdürülebilirlik firması Metsims Sustainability Consulting tarafından yapılan proje, 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak uluslararası seviyede onaylanıp kayıt altına alındı.  Başta iklim değişikliği olmak üzere farklı çevresel etki sonuçları ile şirket bilgisi, ürün tanımı ve teknik özelliklerinin yer aldığı EPD belgeleri, Metsims tasarım ekibi tarafından firmanın kurumsal kimliğini de yansıtacak şekilde tasarlandı ve uluslararası pazarlar için kullanılan International EPD System (IES) üzerinden yayınlandı.

EPD belgesine buradan ulaşabilirsiniz.

EPD belgelendirmesi ve Dijital EPD hakkında daha fazla bilgi almak ve ürünleriniz için bu etikete sahip olmak isterseniz bize info@metsims.com adresinden ulaşabilirsiniz.