Metsims Üçüncü YDD Eğitimini İstanbul’da Tamamladı, Mart 2011

Metsims üçüncüsünü düzenlediği Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi ve Karbon Ayakizi Uygulamalı Eğitimini 14-15 Mart 2011 tarihlerinde akademi ve sektörel katılımlarla İstanbul’da tamamladı.

Metsims yöneticilerinden Dr. Hudai Kara ve akademisyen Zerrin Çokaygil tarafından verilen eğitime Serel Seramik, Çukurova Üniversitesi, Kartal Belediyesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Camiş Madencilik ve Kümaş firmalarından yetkililer katıldı. Özellikle tedarik zincirinde olan üretici firmalarda ürünlerin yaşam döngüsü çevresel etkileri konusunda bilgilendirme ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Tüketiciler daha az çevresel etkilere sahip ürünleri seçmelerine yardımcı olacak bu bilgileri isterken, firmalar çevresel etkilerini azaltma fırsatlarını yakalamak için kullanmaktadırlar. Bu çevresel etkiler ancak yaşam döngüsü değerlendirmesi çalışmaları yapılarak bir nicelik kazanabilmektedir.

Metsims Türkiye’de YDD eğitimi veren ve bu eğitimi düzenli olarak yapan tek firmadır. Bir sonraki eğitimimiz için lütfen temasa geçiniz.