Metsims, SBE16 İstanbul Konferansı’nda Panelist Olarak Yer Aldı

Konferansın ana teması “Akıllı Metropoller – Sürdürülebilir ve Akıllı Binalar ile Akıllı Şehirler için Entegre Çözümler” (Smart Metropols – Integrated Solutions for Sustainable and Smart Buildings & Cities) olarak belirlendi. Konferans, dünyanın 50’den fazla ülkesinde, 2000 yılından bu yana yapılan Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferanslar Serisi (The Sustainable Built Environment Conference Series) dahilinde gerçekleşti. Metsims’in yöneticisi, Dr. Hüdai Kara, malzeme, bina, EPD&LCA konuları çerçevelerinde olan oturumda, sunumunu yaptı.

 Yapı malzemesi üreticilerinin, bilim insanlarının, uygulayıcıların, mimarların, mühendislerin, müteahhitlerin, akademisyenlerin, sanayicilerin, devlet kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiği SBE16 Konferansı’nda aynı zamanda EPD Çalıştayı da düzenlendi. Dr. Hüdai Kara, hazırladığı sunum ile çalıştayın davetli konuşmacıları arasında yer alırken EPD çalışmaları esnasında elde etmiş olduğu sektörel deneyim ve bilgi birikimini paylaştı.

Panel sonunda yapı malzemelerinde EPD belgelerinin yaygın kullanımının önündeki engeller, veri tabanı ve yapı malzeme üreticilerini bekleyen risk ve fırsatlar tartışıldı.