Metsims ODE Yalıtım’ın Tüm Ürünlerine EPD Belgesi hazırladı

Ode Yalıtım San. ve Tic. A.Ş. (ODE Yalıtım) Çorlu tesislerinde üretmiş olduğu ısı ve su yalıtımı ürünlerine tüm pazarlarda geçerli uluslararası onaylı ve Avrupa standartları uyumlu 4 adet Çevresel Ürün Beyanı – Environmental Product Declaration (EPD) belgesini alarak büyüyen bir marka olarak çevreye olan duyarlılığını gösterdi. Sektöründe üretmiş olduğu tüm ürünlerine EPD belgesi alabilen tek firma olan ODE Yalıtım, Avrupa’da da sayılı üreticiler arasına girmeyi başardı.

Toplamda 120.000 m² açık, 35.000 m² kapalı alana sahip 4 modern üretim tesisinde üretim yapan ODE Yalıtım, ODE Starflex Cam yünü (EPD Kayıt No:S-P-00671), ODE Isıpan XPS Extrüde Polistiren köpük (EPD Kayıt No:S-P-00672) ve ODE R-Flex (EPD Kayıt No:S-P-00751) Elastomerik Köpük ısı yalıtımı ve ODE Membran (EPD Kayıt No:S-P-00673) su yalıtımı ürünlerine alınan EPD Belgeleri Metsims Sustainability Consulting firması tarafından gerçekleştirilen çalışma sonucu başarı ile tamamlandı.

Yerel bir marka olan fakat iş ortaklarından, ve çalışanlarından aldığı güç ve destekle global bir marka haline getirme misyonu ile hareket eden ODE Yalıtım, ürünleri için tamamlamış olduğu ISO 14040/44 Yaşam Döngüsü Analizi (LCA) ve ISO 14025 EPD belgelendirmesi ile  sürdürülebilir üretime olan duyarlılığını sektöründe uygulamaya koyan firmalardan biri oldu. Uluslararası pazardaki faaliyetlerini hızlandıran, attığı her adımla geleceğe yatırım yapan ODE Yalıtım, 2018’e kadar yüzde 175 büyüme hedefi ve “Insulates the future” şirket mottosu ile gelecek nesillere de yaşanabilir bir dünya bırakma yolunda adım adım ilerliyor. ODE Yalıtım CEO’su Ali Türker, “Üretmiş olduğumuz ürünler ile sağladığımız enerji verimliliğinin yanında sürdürülebilir üretim yaklaşımı ile gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz. Dünyanın büyüyen markası olarak bu sorumluluğumuzu Avrupa normları uyumlu EPD belgeleri alarak yerine getirirken, aynı zamanda yeşil bina sertifika sistemlerinde ürünlerimiz ilave puanlar sağlayarak sürdürülebilir yapıların gelişimine katkı sağlıyoruz” diyerek EPD belgelerinin önemini vurguladı.