Metsims 2021’e büyüyerek giriyor

Ürün ve kurumsal sürdürülebilirlik ve LCA konularında Türkiye’nin lider, Avrupa’nın sayılı danışmanlık firmalarından olan Metsims Sustainability Consulting, tekstil odaklı sürdürülebilirlik çalışmalarını desteklemek amacıyla Ali Rüzgar’ı ekibine kattı.

 

10 yıla yakın LCA tecrübesinin yanında birçok ulusal ve uluslararası AR-GE projesinde görev alan Ali. TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansı, Eureka, Eurostars, Ufuk 2020 projelerinde tecrübe sahibidir. Tekstil sektöründe uzman olan ve süreç iyileştirme, eko-tasarım, teniz üretim konularından uygulama deneyimine sahiptir. Tekstil üretiminin pamuktan ipliğe, iplikten kumaşa ve nihai ürüne kadar hemen hemen her aşamada LCA uzmanı olarak görev almıştır.

 

Tekstil Mühendisliği lisans ve yüksek lisans derecelerine sahip olan Ali, aynı zamanda Uludağ Üniversitesi’inde tekstil sektöründe sürdürülebilirlik üzerine doktora çalışmalarına devam etmektedir. Metsims’de Sürdürülebilirlik Danışmanı ve LCA uzmanı olarak çalışacak olan Ali, Türkiye Yaşam Döngüsü Ver Tabanı (TLCID), Çevresel Ürün Beyanları (EPD), Kurumsal ve ürün karbon ayak izi projelerinde aktif görev alacak. Ali Rüzgar’a Metsims olarak hoş geldin diyor, Türkiye ve dünyada sürdürülebilirliğe yön verme çabaları için de tebrik ediyoruz.