AB Eko-Etiket (EU Ecolabel) İçin Devlet Desteği

Dış Ticaret Müsteşarlığı çevre maliyetlerinin desteklenmesi kapsamında ihracata yönelik sertifikasyon desteği listesine tüm Avrupa’da geçerli olan ve Avrupanın tek etiketi olamaya aday AB Eko-etiketini de ekledi.

Ürünlerini Avrupa Yeşil pazarına ihraç etmek isteyen firmalarımıız için bir fırsat olan ve Avrupa’nın tek etiketi olacak EU Ecolabel etiketi alımı icin yapacagimiz çalısmalar devlet yardımıyla 50% oranında desteklenmektedir. Detaylar icin bizimle irtibata geçiniz.

Avrupa komisyonu tarafından sübvansiye edilen EU Ecolabel etiketi maliyetleri düşük bir etiket. Fakat hazırlık, başvuru ve başvuru sürecinin yönetimi danışmanlık maliyetlerinin devlet tarafından karşılanmasının önemli olduğunu söyleyen Metsims Sustainability Consulting yöneticisi Dr.Hüdai Kara, firmalarımıza ihracatta ilave avantaj kazandıracak olan ve oluşan yeşil pazarda yeni paylar almalarını sağlayacak AB Eko-etiketi’ne sağlanan bu desteğin öenmli olduğunu belirtti.

Konuyu 2009 yılından beri takip eden ve AB Eko-etiketi Türkiye web sitesini kuran Metsims EU Ecolabel Avrupa Yetkili Mercii’lerinden deneyimli danışmanlarıyla Türk endüstrisine hizmet vermektedir.